Autografsamling Sport

Autografsamling Sport
Autografsamling Sport
Autografsamling Sport
Autografsamling Sport
Autografsamling Sport
Autografsamling Sport

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

AUTOGRAFSAMLING, diverse sporter, FOTBOLL, Henry "Garvis" Carlsson, Henrik "Henke" Larsson, 2 st foton, Tomas Brolin, Patrik Andersson, Fredrik Ljungberg, Jesper Blomqvist, Bertil Nordahl, Knut Nordahl, Anders Svensson, Pia Sundhage, 2 st, Stjepan Bobek och fem spelare i Everton FC 1950.
ISHOCKEY: Gordie Howe (bild), Börje Salming, Mats Sundin, 2 st (foto+bild), Niclas Lidström, 2 st foton, SKIDOR: Marit Björgen, Björn Dählie, Ingemar Stenmark, 2 st bla på Innsbruck-bladet 1976, Pernilla Wiberg, Anja Pärsson, Gunde Svan samt sex
Vasaloppsvinnare på en Vasaloppsblad: Nils "Mora-Nisse" Karlsson, Björn Dählie, Thomas Alsgaard, Vegard Ulvang, Vladimir Smirnoff, Sven-Erik Danielsson, samt Mora Nisse på vykort,
SKRIDSKOR: Eric Heiden, Kornél Payor, på vykort Hjallis Andersen, Sigge Ericsson, Åke Seyffarth, Carl-Erik Asplund, English olympic Figure Skating team: Jeanette Altwegg, Jeanette Devires, Valda Osborn, Barbara Wyatt.
GYMNASTIK: Nadia Comanechi (foto), Nellie Kim, Maria Filatova, Lydia Gorbik, Sergei Ilizbiavic, signerade på 1 foto, .
SIMNING: Mark Spitz, Arne Borg
KAPPSEGLING, Roger Nilson, Gurra Krantz
KANOT: Gert Fredriksson, TIOKAMP: Bob Mathias (foto),
CYKEL: Harry Snell,
Modern femkamp/Fäktning: Sven Thofelt, William "Wille" Grut, Idrottsledare: Juan Antonio Samaranch IOC, Lennart Johansson UEFA (brev), Swedish Sports Federation 75 th anniversery 1978 (invigningsprogrammet i Scandinavium) : autografer av Prins Bertil, Hyland, Annika Fritzén, Pernilla Hammarström, Maria Filatova, Lydia Gorbik, Sergeu Ilizbiaviv, Nellie Kim. Richard Kudelka

PROVENIENS:
Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.

589540

2018-11-25