Børge Mogensen fåtöljer
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, fåtöljer, 1 par, Fredericia Stolefabrik, Danmark, modellnummer 2207, formgivna 1963, klädda i orangefärgat skinn, ben i mahogny, sitthöjd ca 43 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Bruksslitage, mindre repor och märken
589658
2018-11-29