Kompaniporslin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅLFAT, ASSIETTER, SOCKERSKÅL, 4 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), kompaniporslin, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 10-20 cm
Nagg, sprickor, locket med omfattande lagningar
589720
2018-11-14