Kompaniporslin

Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, ASSIETTER, SOCKERSKÅL, 4 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), kompaniporslin, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 10-20 cm

Nagg, sprickor, locket med omfattande lagningar

589720

2018-11-14