Fotogenlampa

Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, 1800-talets senare del, gjuten fot i vitmetall, frostad kupa med etsat mönster, mekanik för tändning av lampan utan att avlägsna kupan, höjd ca 72 cm

Kupa med kantnagg, extra brännglas medföljer

589727

2018-11-14