Fällbord Lars E Lindell
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LARS E LINDELL, fällbord, 1 par, 1800-talets första hälft, Mälardalen, schatullmakare i Köping 1818-43, skiva i alrotfanér, etikettsignerat Lars E. Lindell, pelarfot i bonad björk, höjd 71, 63x43 cm
Slitage, förstärkningar, skador
589747
2018-11-16