Edward Hald kaffeservis
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD HALD för Karlskrona porslinsfabrik, kaffeservis 44 delar, svart glasyr med förgylld dekor, bestående av 14 assietter, 10 kaffekoppar på fat, 10 tekoppar på fat, 3 moccakoppar på fat, 1 tekanna, 1 kaffekanna, 1 sockerskrin, 2 fat för kaffekoppar, 1 fat tekoppar
Bruksspår, förekommer enstaka nagg i något mindre och större format
589872
2018-11-17