Edward Hald kaffeservis

Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis
Edward Hald kaffeservis

Klubbat för:

4 000 SEK

3 000 SEK

EDWARD HALD för Karlskrona porslinsfabrik, kaffeservis 44 delar, svart glasyr med förgylld dekor, bestående av 14 assietter, 10 kaffekoppar på fat, 10 tekoppar på fat, 3 moccakoppar på fat, 1 tekanna, 1 kaffekanna, 1 sockerskrin, 2 fat för kaffekoppar, 1 fat tekoppar

Bruksspår, förekommer enstaka nagg i något mindre och större format

589872

2018-11-17