Gallerskål med fat Frankrike
2018-11-15
589885
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GALLERSKÅL, med FAT, porslin, Frankrike, 1800-tal, förgylld och polykromt bemålad dekor av angoulème-mönster, skålens höjd ca 8, längd 28, fatets längd 35 cm