Kameralinser Rapid aplanat Emil Busch

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAMERALINSER, 2 st, 1900-talets början, bl.a. Rapid Aplanat No 5, serie D F:8, R.O.J.A. vorm Emil busch, Rathenow, total diameter 4,5 respektive 11 cm

Säljes till förmån för Röda Korset

Smärre ytslitage

590013

2018-11-17