Serge Poliakoff,
Klubbat för:
5 800 SEK
5 000 SEK
SERGE POLIAKOFF (1900-1969): composition rouge, verte, bleue et jaune, färglitografi, 1956, signerad och numrerad Serge Poliakoff 95/150, bladmått ca 64x50 cm
Colour lithograph printed on BFK Rives, 1956, signed and numbered. Mat stained, otherwise in good condition.
LITTERATUR: Rivière, Schneider 12
fuktskadat, bubbligt, hanteringsskador
590042
2018-11-18