Picasso litografi

Picasso litografi
Picasso litografi

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): Colombe Volant (à l´Arc-en-Ciel), 1952, signerad och numrerad i blyerts Picasso 142/200, färglitografi, bladmått ca 56x71 cm, oramad

Proveniens: Galeri Pierre, Stockholm

LITTERATUR: Bloch 712

fuktskadat, slitage

590053

2018-11-18