Tvättfat Kina 1800-tal

Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal
Tvättfat Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen med qilin i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med strödda blommor och frukter, guldkant, diameter ca 29, höjd 9 cm

Smärre slitage

590068

2018-11-19