Adams Calyx Ware England

Adams Calyx Ware England
Adams Calyx Ware England
Adams Calyx Ware England
Adams Calyx Ware England
Adams Calyx Ware England
Adams Calyx Ware England

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ADAMS, "Calyx Ware", tallrikar, 14 st., porslin, England, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av strödda blommor, diameter ca 23 cm

Smärre nagg förekommer

590085

2018-11-19