Rolex armbandsur 18K 1930-tal

Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal
Rolex armbandsur  18K 1930-tal

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

ROLEX ARMBANDSUR 18 K 1930-TAL, manuellt urverk, plexiglas, svärtade arbiska siffror, guldfärgade visare, senare präglad läder rem ej Rolex, boett märkt R.W.C Ltd dvs Rolex Watch Company med säte i London, signerad boett, urverk signerad Rolex Timed 6 positions for all climates, boett numrerad 32 6500, diam ca 22x37 mm

Bruksslitage, restaurerad urtavla, boettens bakre lock med mindre stötskada, fungerar vid inlämning, ej funktionsgaranti

590170

2018-11-18