Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), egen verkstad, 1950-/60-tal, burkar med lock, 2 st, teburk, kannor, 4 st och flaskor, delvis glaserade, märkta SP, S P-M eller Signe Persson Melin Sweden, höjd 9-15 cm

Smärre bruksslitage

590229

2018-11-15