Josef Frank modell 969 karmstolar

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOSEF FRANK, karmstolar, modell 969, 1 par, 2000-tal, formgiven 1939 för Firma Svensk Tenn, stomme i björk, klädda i ljusfärgat tyg, etikettmärkta, sitthöjd ca 41 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Bruksslitage, mindre fläckar

590315

2018-11-29