Josef Frank modell 969 karmstolar
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstolar, modell 969, 1 par, 2000-tal, formgiven 1939 för Firma Svensk Tenn, stomme i björk, klädda i ljusfärgat tyg, etikettmärkta, sitthöjd ca 41 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Bruksslitage, mindre fläckar
590315
2018-11-29