Matbord
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt, fanérat i mahogny, dekor av intarsia, fotavslut i mässing, höjd ca 75, 130x190, medföljande 3 iläggsskivor med sarg vardera bredd 52, 9 iläggsskivor vardera bredd 50 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Bruksslitage
590323
2018-11-15