Baljfåtöljer
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, omkring år 1900, sengustaviansk stil, träskuren dekor av lejonmaskaroner, fleuroner samt bladbård, bladhölstrade ben med kannelyr, förgylld med svärtad dekor, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, fläckar
590335
2018-11-18