Silverbägare av Gottfried Dubois 1732

Klubbat för:

920 EUR

Utropspris

900 EUR

BÄGARE, Gottfried Dubois, Stockholm, 1732, silver, invändigt förgylld, godronnerad fotkant, stämplad runt mynningen bård, graverad dekor och små initialer, höjd 18,5 cm, vikt 428 g.

590339

2018-12-03