Silverbägare av Gottfried Dubois från 1726

Klubbat för:

1 300 EUR

Utropspris

700 EUR

BÄGARE, Gottfried Dubois, Stockholm 1726, silver, invändigt förgylld, godronnerad fotkant, stämplad bård runt mynningen, höjd 14,5 cm, vikt 258 g.

590340

2018-12-03