Harald Elof Notini Böhlmarks belysningssamling
Klubbat för:
54 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HARALD ELOF NOTINI, golvlampa, 1930-tal, Böhlmarks, Stockholm, stål, svartlackerad fot, skärmen lackerad cremevit, höjd ca 159 cm, diameter 49 cm
Visst slitage, ställvist mindre färgbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
590371
2018-11-18