Rosenthal Sanssouici kaffeservis
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROSENTHAL, "Sanssouci", kaffeservis, 22 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av rosor, guldkant, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, 12 assietter samt fat med hänklar, diameter ca 9-30 cm
Smärre nagg
590401
2018-11-20