Rosenthal Sanssouici kaffeservis

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSENTHAL, "Sanssouci", kaffeservis, 22 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av rosor, guldkant, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, 12 assietter samt fat med hänklar, diameter ca 9-30 cm

Smärre nagg

590401

2018-11-20