Bordslampa sk Bouillotte
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, s.k. Bouillotte, empirestil, 1900-talets första hälft, förgylld brons, grönlackerad plåtskärm, för två ljus, höjd ca 43 cm
Slitage, repor, ställvis förlust av färg och förgyllning, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
590473
2018-11-16