Oiva Toikka vaser

Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser
Oiva Toikka vaser

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OIVA TOIKKA, vaser, 4 st, 1980-tal, porslin, Rörstrand, varav 3 med blå dekor mot vit fond samt 1 med polykrom dekor, märkta Oiva Toikka och numrerad 85024, 85021, 85022 och 85011, höjd ca 7-9, längd 10.5-16 cm

Några mindre glasyrdefekter

590551

2018-11-26