Oiva Toikka vaser
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OIVA TOIKKA, vaser, 4 st, 1980-tal, porslin, Rörstrand, varav 3 med blå dekor mot vit fond samt 1 med polykrom dekor, märkta Oiva Toikka och numrerad 85024, 85021, 85022 och 85011, höjd ca 7-9, längd 10.5-16 cm
Några mindre glasyrdefekter
590551
2018-11-26