Goldscheider skål samt vas
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLDSCHEIDER, skål med integrerad hänkel och vas, 1930-tal, lergods med polykrom emalj dekor, stämplad, ´´Goldscheider, Wien, Made in Austria´´, höjd ca 22.5 cm
Hänkeln är trasig och har lagats
590581
2018-11-26