Goldscheider skål samt vas

Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas
Goldscheider skål samt vas

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

GOLDSCHEIDER, skål med integrerad hänkel och vas, 1930-tal, lergods med polykrom emalj dekor, stämplad, ´´Goldscheider, Wien, Made in Austria´´, höjd ca 22.5 cm

Zustandsbeschreibung

Hänkeln är trasig och har lagats

590581

2018-11-26