Spegellampett nyrokoko

Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko
Spegellampett nyrokoko

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 3 ljus, förgylld, dekor i pastellage, floraldekor, krönt av fågel, ca 132x86 cm
Proveniens: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Sprickor, slitage, skador, enstaka lös delar medföljer

590596

2018-11-16