Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-talets första hälft, Japan, dekor av blommor och fjäril, skaft i cloisonné, delvis försilvrad mässing, höjd ca 19,5 cm

Slitage, lagning på en cloisonnédel, två ljusmanschetter saknas

590625

2018-11-17