Dennis Marquarts "KS Chair"
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DENNIS MARQUART, "KS Chair", OX Denmarq, samtida, s.k. Fladdermusfåtölj med fotpall, stomme av kromat stål, klädsel i cognacfärgat läder, stämplad OX Denmarq, sitthöjd ca 40 totalhöjd ca 108 cm, 98x80 cm, fotpallens mått, höjd ca 42, 41x60 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Bruksslitage. fläckar och mindre revor kring sittområde
590626
2018-11-29