Dennis Marquarts "KS Chair"

Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts
Dennis Marquarts

Klubbat för:

6 200 SEK

6 000 SEK

DENNIS MARQUART, "KS Chair", OX Denmarq, samtida, s.k. Fladdermusfåtölj med fotpall, stomme av kromat stål, klädsel i cognacfärgat läder, stämplad OX Denmarq, sitthöjd ca 40 totalhöjd ca 108 cm, 98x80 cm, fotpallens mått, höjd ca 42, 41x60 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Bruksslitage. fläckar och mindre revor kring sittområde

590626

2018-11-29