Lisa Larson, bil ur serien "Traffic"
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LISA LARSON, "Bil", ur serien "Traffic", Gustavsberg, produktion 1971-73, vit stengodslera med vit glasyr och cromotryck, stämplad Gustavsberg, längd ca 16 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Smärre bruksslitage, stämpeln något sned
590658
2018-11-29