Lisa Larson, bil ur serien "Traffic"

Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien
Lisa Larson, bil ur serien

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LISA LARSON, "Bil", ur serien "Traffic", Gustavsberg, produktion 1971-73, vit stengodslera med vit glasyr och cromotryck, stämplad Gustavsberg, längd ca 16 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Smärre bruksslitage, stämpeln något sned

590658

2018-11-29