Bengt Elde objekt
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT ELDE (1939-2015), objekt, bemålad trälåda med motiv av sommar- och sjöskap, inskription ´´Till Anders en käll höstdag medan vi hoppas på sommaren´´ signerad ´´Bengt´´, höjd ca 16, 52x49 cm
Bruksslitage, ytsmuts, mindre fläckar, ställvis förlust av färg
590683
2018-11-26