Bengt Elde objekt

Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt
Bengt Elde objekt

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BENGT ELDE (1939-2015), objekt, bemålad trälåda med motiv av sommar- och sjöskap, inskription ´´Till Anders en käll höstdag medan vi hoppas på sommaren´´ signerad ´´Bengt´´, höjd ca 16, 52x49 cm

Bruksslitage, ytsmuts, mindre fläckar, ställvis förlust av färg

590683

2018-11-26