Marianne Westman Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 600 SEK
2 000 SEK
MARIANNE WESTMAN (1928-2017), "Picknick", skärbrädor, 2 st., bricka, Rörstrand, i produktion 1956-1969, flintgods, handmålad och tryckt dekor, skärbrädor med modellnummer 30 och 29, ca 28x26 och 37x12 cm, bricka med modellnummer 33, ca 42,5x22,5 cm
Mindre skärbräda med fläck och mindre repor, bricka med slitage
590771
2018-11-17