Porzellanmanufaktur Frankenthal figurin 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORZELLANMANUFAKTUR FRANKENTHAL (1755-1799), figurin, porslin, Tyskland, 1780-tal, i form av äldre man och kvinna med släde och krus, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 14 cm

Lagningar

590782

2018-11-19