Porzellanmanufaktur Frankenthal figurin 1700-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PORZELLANMANUFAKTUR FRANKENTHAL (1755-1799), figurin, porslin, Tyskland, 1780-tal, i form av musicerande kvinna med uppvaktande man, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 15 cm
Nagg, lutan med avslag
590791
2018-11-19