Porzellanmanufaktur Frankenthal figurin 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PORZELLANMANUFAKTUR FRANKENTHAL (1755-1799), figurin, porslin, Tyskland, 1780-tal, i form av musicerande kvinna med uppvaktande man, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 15 cm

Nagg, lutan med avslag

590791

2018-11-19