Tallrikar 17/1800-tal

Tallrikar 17/1800-tal
Tallrikar 17/1800-tal
Tallrikar 17/1800-tal
Tallrikar 17/1800-tal
Tallrikar 17/1800-tal
Tallrikar 17/1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOTTLOB FRIEDRICH BAUMANN, (mästare i Hudiksvall 1789-1826/31) 2 st, fat, 17/1800-tal, tenn, med otydliga stämparl, diameter ca 35-36 cm

Slitage, repor, bucklor, lagningar

590797

2018-11-26