Ikon Gudsmodern

Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Gudsmodern Troeruchnitsa, Norra Ryssland, 1800-tal, tempera samt försilvrad pannå, ca 38x30 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Sprick med färgbortafll, krackelyr och slitage, renoverad

590851

2018-11-17