Ikon Gudsmodern
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Gudsmodern Troeruchnitsa, Norra Ryssland, 1800-tal, tempera samt försilvrad pannå, ca 38x30 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Sprick med färgbortafll, krackelyr och slitage, renoverad
590851
2018-11-17