Sabel för kavallerimanskap

Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap
Sabel för kavallerimanskap

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, svensk, modell 1893, för kavallerimanskap, genombrutet stålfäste, stämplad E. Svalling, Eskilstuna, med balja i stål, gravyren på baljan, totallängd ca 114 cm

Rost på baljan, olja på bladen, slitage

590854

2018-11-26