Bestick design Sigurd Persson
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SIGURD PERSSON, "Ultra", bestick, 82 dlr, sterlingsilver, GAB 70-80-tal, bestående av 11 bordgafflar, 12 bordsknivar, 11 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, vikt exkl. knivar ca 2028 g
HISTORIK: Modell Servus ritades 1953 och visades offfentligt första gången på H55
Bruksslitage
590871
2018-11-17