Ikon Jesu uppståndelse

Ikon Jesu uppståndelse
Ikon Jesu uppståndelse
Ikon Jesu uppståndelse
Ikon Jesu uppståndelse

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Jesu uppståndelse, akademisk stil, S:t Petersburg, 1800-talets mitt, tempera och olja på pannå, ca 36x32 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Några insektsangrepp, mindre färgbortfall, slitage samt retuscher

590893

2018-11-18