Ikon Jesu uppståndelse
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Jesu uppståndelse, akademisk stil, S:t Petersburg, 1800-talets mitt, tempera och olja på pannå, ca 36x32 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Några insektsangrepp, mindre färgbortfall, slitage samt retuscher
590893
2018-11-18