Vägghörnskåp allmoge
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGHÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, bemålat furu, dörr med bakomliggande hyllplan, höjd ca 103, 36x37 cm
Slitage, renoverad, kompletterad, senare lås, senare målning, spår av trämask
590936
2018-11-26