Vägghörnskåp allmoge

Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge
Vägghörnskåp allmoge

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

VÄGGHÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, bemålat furu, dörr med bakomliggande hyllplan, höjd ca 103, 36x37 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, renoverad, kompletterad, senare lås, senare målning, spår av trämask

590936

2018-11-26