Meissen figurin 1700-tal

Meissen figurin 1700-tal
Meissen figurin 1700-tal
Meissen figurin 1700-tal
Meissen figurin 1700-tal
Meissen figurin 1700-tal
Meissen figurin 1700-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEISSEN, figurin, porslin, Tyskland, 1700-tal, i form av skördearbetare med get, oval fotplatta, polykrom dekor, detaljer i guld, höjd ca 15 cm

Lagningar, nagg

590945

2018-11-19