Lajos Kassák teckning

Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Konstruktivistisk komposition, monogramsignerad KL, verso fullsignerad och daterad 22, kol och blyerts på papper, ca 22,5 x 17 cm

PROVENIENS: Större privatsamling, Lund

590964

2018-11-17