Lajos Kassák teckning
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Konstruktivistisk komposition, monogramsignerad KL, verso fullsignerad och daterad 22, kol och blyerts på papper, ca 22,5 x 17 cm
PROVENIENS: Större privatsamling, Lund
590964
2018-11-17