Cassoletter 1800-tal

Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal
Cassoletter 1800-tal

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CASSOLETTER, 1 par, Frankrike, förgylld och patinerad brons, Louis XVI-stil, 1800-talets mitt, runt postament av marmor, på kulfötter, dekor hängande kedjor, höjd ca 24,5 cm

Mindre slitage, ett skaft med smärre repor, möjligen senare kedjor

590987

2018-11-17