Bordsur rokokostil
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets slut, rokokostil, Frankrike, mässing, rikligt dekorerad, urverket stämplat ´´A D Mougin, Deux Médailles´´, höjd ca 37 cm, pendel medföljer
Ställvis anlöpning, nyckel saknas, ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen
590988
2018-11-18