Bordsur rokokostil

Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, rokokostil, Frankrike, mässing, rikligt dekorerad, urverket stämplat ´´A D Mougin, Deux Médailles´´, höjd ca 37 cm, pendel medföljer

Ställvis anlöpning, nyckel saknas, ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen

590988

2018-11-18