Läslampa s k bouilottelampa

Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa
Läslampa s k bouilottelampa

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LÄSLAMPA, 1900-talets första hälft, empirstil, s.k. lampe à bouilotte, 2 ljuspipor, mässing, lackerad plåtskärm, höjd ca 42 cm

Slitage/bucklor, smärre anlöpning

590993

2018-11-17