Lampfötter Frankrike 1800-tal
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LAMPFÖTTER, 1 par, 1830/40-tal, Frankrike, empir, förgylld brons, bladhölstrade skaft, höjd exklusive ljuspipa ca 25,5 cm
Ej funktionstestade, förgyllning med slitage, konverterade från ljusstakar/fotring med borrade hål
590998
2018-11-17